LPK w Stams: Szczegółowy program zmagań

0
953

Już w ten weekend w austriackiej miejscowości Stams odbędą się kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. O punkty powalczy sześciu reprezentantów naszego kraju. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja!

Do Stams reprezentacja Polski udała się w składzie Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Biegun oraz Aleksander Zniszczoł. Obecność Kubackiego, który od początku lata pokazuje swoją wysoką dyspozycję z pewnością doda wielu emocji rywalizacji.

Obecnym liderem cyklu jest Słoweniec – Anze Lanisek. Nie pojawi się on jednak w Stams ze względu na start w zawodach z cyklu FIS Grand Prix, które odbędą się w Almatach. Drugie miejsce zajmuje Klemens Murańka, a trzecie Przemysław Kantyka. Jako ostatni w pierwszej serii sobotniego konkursu będzie skakać reprezentant gospodarzy – Florian Altenburger, który w klasyfikacji generalnej plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem 207 punktów. Tuż za nim sklasyfikowany jest Dawid Kubacki.

Pierwszy konkurs odbędzie się w sobotę o godzinie 10:45. Poprzedzi go oficjalny trening. W niedzielę pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 10:00 i zostanie poprzedzona serią próbną.

Szczegółowy program zawodów

  • Sobota, 12.09.2015

8:30 – oficjalny trening

10:45 – pierwsza seria konkursowa

  • Niedziela, 13.09.2015

9:00 – seria próbna

10:00 – pierwsza seria konkursowa


  • Źródło: Własne