Łukasz Kruczek ogłosił skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Ljubnie

0
774
fot. David Michalski

Trener polskich skoczkiń narciarskich – Łukasz Kruczek, powołał siedem reprezentantek naszego kraju na odbywające się w przyszły weekend zawody z cyklu FIS Cup, które odbędą się w słoweńskim Ljubnie.

Szkoleniowiec kadry kobiet zadecydował, że w sobotę i w niedzielę na skoczni Logarska dolina (HS 94) wystartuje siedem naszych zawodniczek: Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Marcelina Bełtowska i Wiktoria Polanowska.

Zawodniczki po raz trzeci spotkają się, aby rywalizować ze sobą podczas zawodów FIS Cup w tym sezonie. Wcześniej spotykały się na skoczniach w Polsce (6,7 lipca) i Kazachstanie (11,12 lipca). Oba konkursy w Szczyrku wygrała Słowenka Špela Rogelj. Natomiast podczas zawodów na skoczni National Ski Center w Schuchinsku pierwszy konkurs padł łupem zawodniczki gospodarzy Valentiny Sderhikovej, a drugi wygrała Rosjanka Irma Machinia.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Rogelj. Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski jest 14. Kinga Rajda, która wywalczyła do tej pory 65 punktów.

Do pomocy w Słowenii Łukasz Kruczek będzie miał swojego asystenta Marcina Bachledę, fizjoterapeutkę Paulinę Węgrzyn oraz trenera Jakuba Kota.

Program zawodów:
03.08.2019r. (sobota):
  • 12:30 – oficjalny trening
  • 14:00 – seria próbna
  • 15:30 – pierwsza seria konkursowa

04.08.2019r. (niedziela):

  • 09:30 – seria próbna
  • 11:30 – pierwsza seria konkursowa

  • Źródło: pzn.pl
    FOTODavid Michalski