Maciej Maciusiak dla SKOKInews.com: „Wszyscy pracują na sto procent”

0
952

Ostatnie występy zawodników polskiej kadry B w Letnim Pucharze Kontynentalnym można bez wątpienia zaliczyć do udanych. Szczególnie dobre wyniki reprezentanci naszego kraju uzyskali podczas konkursów zorganizowanych w Wiśle w miniony weekend. Główny trener polskiego zaplecza, Maciej Maciusiak, podsumował występ swoich podopiecznych i opowiedział o planach na najbliższe starty.

„Weekend był bardzo udany, pokazują to wyniki. Szczególnie jednak cieszy poziom skoków, jakie były wykonywane, bo chyba to jest najważniejsze” – podkreślił Maciusiak. „Jesteśmy teraz w okresie przygotowawczym, wszyscy ciężko pracują, jednak najbardziej chodzi nam o to, aby dobre skoki z treningów przekładać na zawody.”

Trener dodał także, że oczywiście pojawiały się błędy i nie wszystko udawało się na sto procent, lecz mimo to uznał weekend za bardzo dobry w wykonaniu naszych zawodników.

Zapytany o to, z pracy którego skoczka jest najbardziej zadowolony odparł: Wszyscy pracują na 100%, jako grupa. Na skoczni jeszcze różnie to wychodzi, ale wszyscy się starają”. Trener dodał również, że niektórzy zawodnicy, jak na przykład Bartosz Czyż, czy Tomek Pilch mają jeszcze wielkie rezerwy i niewiele brakuje im do wypracowania swojej najlepszej formy. Maciusiak uspokoił jednak, że do sezonu zimowego pozostało jeszcze trochę czasu. „Myślę, że zdążymy do zimy” – zapewnił trener.

Następnymi zawodami, w których wystartuje kadra B będzie Letni Puchar Kontynentalny we Frenštácie pod Radhoštěm oraz konkursy Letniego Grand Prix w Hakubie.

  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Zuzanna Janeczek