Masamitsu Ito

instagram.com/masa6781/
instagram.com/masa6781/

Urodził się 27 lutego 1998 roku, więc ma obecnie 19 lat. Swój debiut na światowej arenie, między skoczkami różnych narodowości, zaliczył 24 lutego 2012 roku w swojej własnej ojczyźnie, a dokładniej w Sapporo, podczas zawodów FIS Race, gdzie zajął bardzo odległe 43. miejsce.

Jego największe osiągnięcie drużynowe przypadło w miejscu jego pierwszego występu, a nawet w zmaganiach o tej samej randze. Zwyciężył wraz z teamem stosunkowo niedawno – 25 lutego 2017 roku. Jak widzimy, daty inicjacji oraz najlepszej w karierze lokaty są zbliżone do jego urodzin. Niewątpliwie drugi miesiąc roku to szczęśliwy czas dla dziewiętnastolatka. W konkursie indywidualnym najwyższą w historii Masamitsu notą okazała się 4. pozycja w tej samej, japońskiej miejscowości, na skoczniach o rozmiarach 100 i 134 zajmował to samo, zaszczytne miejsce tuż za podium.

Czterokrotnie startował na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme, Ałmatach, Rasnov oraz tegorocznych w Park City. Najlepiej poradził sobie w 2017 roku, gdzie udało mu się wskoczyć na 5. lokatę, a wraz z kolegami wywalczył nawet brązowy medal!

Zawodnik bierze również udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego, gdzie radzi sobie całkiem przednio.

Możemy go znaleźć na Instagramie -> masa6781


  • Autorka biografii: Zuzanna Karwacka