MP w Szczyrku: Kto zwycięży w konkursie drużynowym?

0
861

Na zakończenie Mistrzostw Polski w Szczyrku zaplanowano konkurs drużynowy, który ma się rozpocząć o godzinie 11. Po wczorajszych zawodach indywidualnych można wskazać faworytów tego konkursu. Największe szanse na zwycięstwo ma drużyna, w której składzie jest Dawid Kubacki.

Zawodnik TS Wisła Zakopane został wczoraj Mistrzem Polski, czym potwierdził znakomitą formę, jaką zaprezentował w sezonie letnim. Kubacki będzie w swojej drużynie niekwestionowanym liderem. Barwy tego samego klubu reprezentuje Klemens Murańka, który także w Szczyrku radzi sobie całkiem nieźle. Do TS Wisła Zakopane należy też utalentowany, młody zawodnik – Dawid Jarząbek, niewykluczone więc, że wystąpi w drużynie razem ze starszymi kolegami.

Faworytami do zwycięstwa są również skoczkowie reprezentujący AZS Zakopane, czyli drużynę, która w ostatnich latach dominowała w Mistrzostwach Polski. Dużym wzmocnieniem dla swojej drużyny będzie na pewno Maciej Kot, który wraca do świetnej dyspozycji – w piątkowym konkursie zajął drugie miejsce. Na skoczni w Szczyrku dobrze prezentuje się także Andrzej Stękała, który w ciągu sezonu letniego nabrał doświadczenia i pokazał się z dobrej strony w konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Bardzo prawdopodobne, że do walki o podium włączą się zawodnicy klubu WSS Wisła, który ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. Liderem zespołu będzie Piotr Żyła, który ma za sobą udany sezon letni. Szanse na dobry występ mają też Aleksander Zniszczoł i Artur Kukuła. Pierwszy regularnie skakał w Pucharze Kontynentalnym, drugi rewelacyjnie zaprezentował się w konkursie FIS Cup w Szczyrku.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała