MŚ w lotach w Oberstdorfie: Czas na pierwszą docelową imprezę sezonu

0
839

Przed nami pierwsza w tym sezonie docelowa impreza sezonu. Już w najbliższy piątek rozpocznie się walka o medale Mistrzostw Świata w lotach. W tym roku impreza odbędzie się w Oberstdorfie.

Niemiecki mamut będzie gościł MŚ w lotach już po raz 6. Po ubiegłorocznej modernizacji, skocznia ma wymiary K 200, HS 225, lecz nowe przepisy FIS pozwalają na to, aby punkt HS skoczni znajdował się na 235 metrze.

Pierwsze skoki zobaczymy już jutro w ramach treningów oraz kwalifikacji do piątkowego i sobotniego konkursu. Tradycyjnie, podczas MŚ w lotach konkurs będzie składał się z 4 serii punktowanych, dwie odbędą się już piątek, zaś pozostałe dwie w sobotę. Konkurs drużynowy odbędzie się w niedzielę.

Wśród faworytów znajdują się Norwegowie, którzy w ubiegły weekend pokazali, że w lotach czują się doskonale. Dalekie loty możemy oglądać również w wykonaniu Słoweńców. Szyki pokrzyżować będą im się starali Niemcy oraz reprezentacja Polski. Miejmy nadzieję, że słaby sobotni konkurs w Kulm był tylko wypadkiem przy pracy i w najbliższy weekend Polacy powalczą o medale.

Indywidualnego złota wywalczonego 2 lata temu będzie bronił Słoweniec Peter Prevc, zaś drużynowego Norwegowie.

Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom. Aktualnie prognozy są dość optymistyczne, przez wszystkie dni Mistrzostw, ma wiać w okolicach 1-3 m/s. Możliwe są opady śniegu, zwłaszcza w sobotę, oraz deszczu w niedzielę oraz w czwartek.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Facebook Skiflugschanze Oberstdorf