MŚJ – Anna Shpyneva mistrzynią świata

0
1021

Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców, złoto podczas MŚ Juniorów wywalczyła Rosjanka – Anna Shpyneva. Serie treningowe, jak i runda próbna przed dzisiejszymi zawodami wskazywały, iż po złoto pewnie zmierza Lara Malsiner. Pierwsza seria konkursowa w drodze po złoto ustawiła jednak dwie Rosjanki, lecz finałowa próba prowadzącej Liidiji Jakavolevej wydawała się potwierdzać jej zwycięstwo. Na ekranie pojawiła się jednak cyfra „2” i ze złota cieszyć się może Shpyneva.

Anna Shpyneva to młodziutka zawodniczka z Rosji. Pochodząca z Saint-Petersburga sportsmenka urodziła się w 2002 roku. Tytuł mistrzyni świata w Lahti jest jak do tej pory jej największym sukcesem w karierze.

Do tej pory, Rosjanka kilkukrotnie pojawiała się w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Z pewnością była uważana za jedną z faworytek, gdyż znajdowała się na najwyższych miejscach konkursów rozgrywanych w ramach omawianych imprez.

W poprzednim sezonie dwukrotnie znalazła się na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. Podczas grudniowego konkursu w norweskim Notodden wylądowała na najniższym stopniu podium. Podobnie miało to miejsce w sierpniu, gdy podczas letniej edycji PK była na 3. miejscu w niemieckiej miejscowości – Oberwiesenthal.

Jeśli chodzi o tegoroczny cykl zawodów, to również udało się jej stanąć na „pudle”. Podobnie jak rok wcześniej, także i w Notodden udało się jej wskoczyć do pierwszej trójki. Tym razem zajęła jednak 2. miejsce.

Warto zauważyć, iż Anna Shpyneva zadebiutowała również w zmaganiach Pucharu Świata. Jej pierwsze konkursy, w których wzięła udział to zmagania w Lillehammer, gdzie na początku sezonu 2018/2018 lądowała na odpowiednio 32., 37., i 36. lokacie. Być może jest to więc przyszła gwiazda tej dyscypliny. Dzisiejszy triumf właściwie rozpoczyna zapełnianie jej czystej karty.


  • Źródło: Własne + FIS
  • Foto: Berkutschi.com