Norweska tragedia

W dzisiejszym dniu norweska federacja narciarska poinformowała, że 17 grudnia w wieku 18 lat zmarła świetnie zapowiadająca się juniorka Thea Sofie Kleven.

Oficjalna przyczyna śmierci Kleven nie jest do końca znana. Odejście młodej skoczkini jest jednak wielką stratą nie tylko dla norweskiego związku narciarskiego, ale też dla całego świata skoków. Thea pomimo młodego wieku miała już za sobą starty w zawodach najwyższej rangi. Kleven brała udział w ,,Projekcie 2022”, co wskazywało na to, że jest pewna wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich,  które odbędą się za cztery lata w Pekinie. Jej kariera zaczęła nabierać niezwykłego tempa, będąc zapowiedzią świetlanej przyszłości zawodniczki. Jak poinformował szef norweskiej federacji narciarskiej Clas Brede Bråten sytuacja nie będzie szerzej komentowana ze względu na dobro rodziny oraz całej drużyny.

,,Jesteśmy myślami z jej rodziną. Jednocześnie, co jest bardzo ważne, staramy się zapewnić niezbędną pomoc jej przyjaciołom i najbliższym. Wykorzystamy też specjalne środki, by pomóc zespołowi pogrążonemu w żałobie.”


  • Źródło: NRK.no
  • FOTO: flagipanstw.eu