Pięciu skoczków pewnych startu w Turnieju Czterech Skoczni!

0
975

Stefan Horngacher podał nazwiska pięciu skoczków narciarskich, którzy mają pewny start w Turnieju Czterech Skoczni. Pozostałe dwa miejsca wyłonią czwartkowe kwalifikacje na Wielkiej Krokwi.

Czwartkowy trening będzie otwarty dla mediów, a już 26 grudnia na zmodernizowanej skoczni zostanie rozegrany konkurs. Najlepsi Polscy skoczkowie narciarscy wezmą udział w zawodach świątecznych – Mistrzostwach Polski Seniorów.

„Nie wszyscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski, bo część będzie już w tym czasie w drodze na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W związku z tym w najbliższy czwartek przeprowadzimy kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni. Pięciu skoczków jest już pewnych wyjazdu. Są to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Decyzja o tym, kto dopełni składu na turniej, zapadnie po kwalifikacjach” – powiedział Stefan Horngacher. 

  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Alicja Kosman / PZN