PK w Iron Mountain: Triumf reprezentanta gospodarzy, Polak na drugim miejscu!

0
981

W pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain zaplanowanych na ten weekend zwyciężył reprezentujący gospodarzy Michael Glasder. Świetnie spisał się Bartłomiej Kłusek, który wywalczył drugie miejsce. Podium uzupełnił słoweński skoczek Ernest Prislic. Słabszy występ zaliczył nowy lider klasyfikacji generalnej Clemens Aigner. Podczas trwania konkursu panowały bardzo trudne warunki. 

Po pierwszej serii klasyfikacja wyglądała nieco inaczej niż po zakończeniu konkursu. Na prowadzeniu był William Rhoads, także Amerykanin, który osiągnął odległość równą 132 metry. Tyle samo skoczył będący tuż za nim Ulrich Wohlgenannt. Ernest Prislic wylądował na 130. metrze, co dawało mu trzecią lokatę. Radzący sobie tak dobrze w Zakopanem Clemens Aigner tym razem się nie popisał i jego próba – 120,5 metra – praktycznie odebrała mu szansę na walkę o kolejne podium. Szansę za to wykorzystał Bartłomiej Kłusek, który po pierwszym, bardzo przeciętnym skoku był 13., ale mimo to, udało mu się powalczyć. Jan Ziobro był 14., a Aleksander Zniszczoł 24. Krzysztof Miętus i Krzysztof Biegun nie awansowali do serii finałowej.

Druga seria to znowu popis Amerykanina, ale tym razem Michaela Glasdera. 27 – letni reprezentant gospodarzy uzyskał 132,5 metra, co w połączeniu z niezłym pierwszym skokiem dało najlepszy wynik. Znacznie przyczynili się do tego wiatr i inni skoczkowie, którzy w większości psuli swoje próby. Tuż za zwycięzcą uplasował się Bartłomiej Kłusek, który poszybował na 130 metrów. Trzecią lokatę utrzymał Ernest Prislic. Najdłuższą odległość drugiej serii i całego konkursu – 137,5 metra – uzyskał piąty Rune Velta. Norweg zajął miejsce między Robertem Johanssonem a Williamem Rhoadsem.

Pozostali Polacy spisali się nieco poniżej oczekiwań. Jan Ziobro zakończył konkurs na miejscu 15., zaś Aleksander Zniszczoł na pozycji 27. Pomimo gorszego występu Clemens Aigner wyprzedził nieobecnego w Iron Mountain Karla Geigera i aktualnie to Austriak jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Następny konkurs z cyklu zaplanowano na niedzielę na godzinę 20.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska