Polska kadra skoczków będzie przygotowywała się w Chorwacji

0
845

Za nami letnie periody sezonu. Nim jednak skoczkowie przystąpią do rywalizacji, czeka ich kilka tygodni wzmożonych treningów. Często w tym terminie kadry wyjeżdzają na zgrupowania za granicę. Tak właśnie postanowiły zrobić również polskie grupy szkoleniowe.

Polacy będą trenować i wypoczywać w Chorwacji. Dubrownik, który położony jest w południowej części kraju, słynie z pięknego starego miasta, które w całości zostało wpisane na listę UNESCO. Jest to jedna z najczęściej wybieranych turystycznych lokalizacji. Położenie nad morzem Adriatyckim sprzyja pięknej pogodzie przez cały rok. A przed sezonem zimowym nie ma innej rzeczy o której bardziej marzą skoczkowie.

W planach kadry są ćwiczenia na siłowni, hali sportowej i treningi na świeżym powietrzu. Brak treningów na skoczni pozwoli całkowicie zresetować się przed sezonem. Skoki nabywają wtedy pewnej świeżości, która jest nieoceniona pod koniec sezonu. Dobrze zachowana podczas okresu przygotowawczego potrafi się pojawić właśnie wtedy.

Skoczkowie pozostaną w Dubrowniku do przyszłej niedzieli. Kolejne plany są jeszcze nieznane. Prawdopodobnie areną treningów będą polskie obiekty. Nie wiadomo czy skoczkowie kadry B i Cwybiorą się ćwiczyć na torach lodowych przed sezonem, kadra A nie ma tego w swoich planach.


  • Źródło: własne
  • FOTO: