Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 4 lutego w Pucharze Świata!

0
842

Najlepsi skoczkowie świata dzisiaj rywalizowali w Oberstdorfie. Konkurs wygrał Stefan Kraft, drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Kamil Stoch. Warto jednak pamiętać, że czwartego lutego Adam Małysz odniósł dwa zwycięstwa w Pucharze Świata.

4 lutego 2001 roku konkurs w Willingen wygrał Adam Małysz. Na drugiej pozycji uplasował się Risto Jussilainen, a na trzeciej Matti Hautamäki. Reprezentant Polski ostatecznie wywalczył Kryształową Kulę, pierwszy z Finów zajął  3 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Matti Hautamäki szóste

4 lutego 2006 roku również w Willingen najlepszy był Andreas Kofler. Drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern, a trzecie Andreas Küttel. Ostatecznie Kofler zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Morgi uplasował się na 6 pozycji, a Szwajcar na trzeciej. Kryształową Kulę wywalczył Jakub Janda.

4 lutego 2007 roku w  Titisee-Neustadt zwycięstwo odniósł Adam Małysz. Na drugim stopniu podium rywalizację zakończył Gregor Schlierenzauer, a na trzecim Dmitrij Wasiljew. Ostatecznie reprezentant Polski wywalczył Kryształową Kulę, Austriak w swoim debiutanckim sezonie uplasował się na 4 pozycji, a Rosjanin na 11.

4 lutego 2012 roku w Predazzo wygrał  Gregor Schlierenzauer, drugi był Severin Freund, a trzeci Thomas Morgenstern. Kryształową Kulę wywalczył Anders Bardal, Schlieri ukończył rywalizację w Pucharze Świata na 2 miejscu, Morgi na 7, a Niemiec na 8.

4 lutego 1995 roku w Falun wygrał Roberto Cecon, na drugim miejscu uplasował się Takanobu Okabe, a na trzecim Jens Weissflog. Kryształową Kulę za sezon 1994/1995 wywalczył Andreas Goldberger. Włoch ukończył zmagania w Pucharze Świata na 2 pozycji, Japończyk na 5, a Niemiec na 6.


  • Źródło: Własne