Poznajmy skocznię w Iron Mountain

0
888

Skocznia Pine Mountain położona jest pomiędzy jeziorami Superior i Michigan. Jej rozmiar wynosi obecnie 133 metry. Zawody Pucharu Świata odbywały się tutaj dwukrotnie – w 1996 i 2000 roku. Oprócz tego na skoczni miało miejsce mnóstwo innych atrakcji. Obecnie obiekt jest modernizowany w celu odnowienia certyfikatu FIS.

Zwycięzcami konkursów Pucharu Świata, które odbywały się w amerykańskiej miejscowości byli: Martin Schmitt, który zwyciężył dwukrotnie w 2000 roku oraz Japończyk Masahiko Harada i Jens Weissflog z Niemiec, którzy wygrywali w 1996 roku. Na skoczni Pine Mountain regularnie odbywają się konkursy Pucharu Kontynentalnego.

„Iron Mountain jest jednym z najlepszych organizatorów konkursów Pucharu Kontynentalnego, nawet 7500 ludzi przychodzi oglądać zawody. Konkursy skoków narciarskich są naprawdę ciekawym wydarzeniem sportowym w rejonie Upper Michigan” – mówi koordynator Pucharu Kontynentalnego Host Tielmann.

Obecnie obiekt jest w trakcie modernizacji, która trwa od maja 2015 roku. Organizatorzy chcą odnowić certyfikat FIS, który ważny jest tylko do końca tego roku. Iron Mountain znalazło się oczywiście w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego na najbliższy sezon. Konkursy odbędą się 20 i 21 lutego 2016 roku.


  • Źródło: fis-ski.com