PŚ w Almatach: Analiza faworytów sobotniego konkursu

0
818
Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Już dzisiaj będziemy świadkami pierwszego w historii konkursu w Kazachstanie. Almaty dotychczas gościły jedynie w kalendarzu Letniej Grand Prix, a rok temu odbywały się tam Mistrzostwa Świata Juniorów.

Nie jest nowością, iż wśród faworytów sobotniego konkursu przed szereg po raz kolejny wysuwa się Peter Prevc. Słoweniec zanotował kilka słabszych skoków podczas konkursów w Finlandii, co spowodowało, iż nie oglądaliśmy Słoweńca nawet na najniższym stopniu podium, ale podczas kwalifikacji do dzisiejszego konkursu pokazał, że wciąż potrafi skakać na najwyższym poziomie, ustanawiając rekord obiektu.

Największym zagrożeniem dla Prevca może być zwycięzca trzech ostatnich konkursów, Michael Hayboeck. Austriak jest w doskonałej dyspozycji, co udowodnił zwyciężając wszystkie konkursy w Finlandii. Był także autorem najdłuższego skoku w pierwszym z piątkowych treningów. Na dobry występ stać także Stefana Krafta.

Bieżący sezon jest także bardzo dobry dla reprezentantów Norwegii, którzy niemalże w każdym z konkursów mają swojego reprezentanta na podium. W Finlandii najlepiej z Norwegów spisywał się Daniel Andre Tande, który dwukrotnie stawał na 2. miejscu. Norwegowie mogą liczyć również na świetny występ trzeciego w klasyfikacji generalnej Kennetha Gangnesa.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska