PŚ w Willingen: Przypomnijmy sobie zmagania na Mühlenkopfschanze w ostatnich latach!

0
894

Jutro i w niedzielę odbędą się konkursy Pucharu Świata w Willingen. Przypomnijmy zatem jak wyglądała rywalizacja na największej dużej skoczni na świecie w poprzednich latach. 

Najwięcej zwycięstw na skoczni w Willingen odnieśli Kamil Stoch i Noriaki Kasai. Obaj trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium na Mühlenkopfschanze. Japończyk ma dodatkowo jedno trzecie miejsce i prowadzi w tzw tabeli medalowej na największej dużej skoczni na świecie.

Po dwa zwycięstwa w Willingen mają na swoim koncie: Severin FreundAndreas Widhölzl, Janne AhonenSven Hannawald i Gregor Schlierenzauer. Severin Freund stał aż sześć razy na podium, co jest najlepszym osiągnięciem pod tym względem. Adam Małysz odniósł w Willingen jedno zwycięstwo i raz był drugi.

Ostatni konkurs na niemieckiej skoczni padł łupem Petera Prevca. Drugie miejsce zajął Kenneth Gangnes, a trzecie Severin Freund. Obu tych skoczków nie zobaczymy jednak w sobotę i niedzielę. W konkursie drużynowym wygrali Niemcy przed Norwegami i Austriakami.

W sezonie 2014/2015 pierwszy konkurs indywidualny wygrał Kamil Stoch, podium uzupełnili Peter Prevc i Severin Freund, z kolei w drugim najlepszy był Severin Freund, drugie miejsce zajął Rune Velta, a trzecie Roman Koudelka. Zawody drużynowe wygrali Słoweńcy przed Niemcami i Norwegami.

W sezonie 2013/2014 oba konkursy wygrał Kamil Stoch, Polak jest tym samym jedynym skoczkiem, który wygrał trzy razy z rzędu w Willingen. W pierwszym konkursie na podium stanęli jeszcze Severin Freund i Jernej Damian, a w drugim Freund i Prevc.


  • Źródło: Własne