PŚ w Zakopanem: Analiza składu i szans Polaków!

0
678

Dziesięciu reprezentantów Polski zobaczymy w jutrzejszych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem. Wczoraj z występu zrezygnował Klemens Murańka. Warto przeanalizować szansę biało-czerwonych w rywalizacji w stolicy Tatr!

Oczywiście w składzie biało-czerwonych nie mogło zabraknąć lidera klasyfikacji generalnej – Kamila Stocha, który wygrywał na skoczni im. Stanisława Marusarza czterokrotnie. Czy pobije wyrówna wynik Gregora Schlirenzauera triumfując po raz piąty? Z pewnością Polak jest w świetnej formie. Wygrał Turniej Czterech Skoczni, a niedawno wywalczył srebro na MŚ w Lotach. Najważniejszą imprezą są Igrzyska, ale podium Kamila jest bardzo realne.

Dawid Kubacki – to kolejny polski skoczek, który stawał na podium Pucharu Świata w obecnym sezonie. Dawid uplasował się na trzeciej pozycji w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, a jego forma wydaje się być ustabilizowana. Gdyby nie jego finałowy skok na mamucie w Oberstdorfie, rywalizacja z Niemcami o brąz mogłaby zostać przegrana. Jest w dobrej formie, więc może teraz pokusi się o wygraną?

Piotr Żyła w obecnym sezonie nie prezentuje stabilnej formy, ale jest trzecim Polakiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na pewno pomoże, ale jednak przewidzieć wynik w rywalizacji indywidualnej.

Stefan Hula w obecnym sezonie wreszcie zdobył medal na ważnej imprezie, obecny sezon jest najlepszym w jego karierze. Obecnie jest na fali wznoszącej, więc na Wielkiej Krokwi powinien pokazać się równie dobrze jak na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich.

Maciej Kot nie znalazł się w złotej drużynie Stefana Horngachera. Był piątym skoczkiem na zakończonych Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. Przeżywa trudny okres, ale gdzie ma się pozbierać, jak nie w Zakopanem?

Jakub Wolny nie pojechał na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, obecny sezon jest najlepszy w jego dotychczasowej karierze. Zdobywa punkty, a to jest w sumie najważniejsze. Z drugiej jednak strony w Wiśle nie zdołał awansować do serii finałowej. Stres związany z własną publicznością?

Aleksander Zniszczoł – po Tomku Pilchu skacze najlepiej z naszych reprezentantów w Pucharze Kontynentalnym, kilkakrotnie znalazł się już w pierwszej dziesiątce konkursów. Aktualnie zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej PK, a to oznacza, że awans do konkursu niedzielnego powinien być celem minimum.

Tomasz Pilch jest największym odkryciem obecnego sezonu w polskiej kadrze. Zdecydowanie przebił swoich starszych kolegów z kadry B. Jest aktualnie wiceliderem Pucharu Kontynentalnego. Wystąpił w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni, dwukrotnie awansował do serii konkursowej i był bliski awansu do najlepszej trzydziestki. Zabrakło niewiele, więc na Wielkiej Krokwi pierwsze punkty mogą stać się faktem.

Bartosz Czyż i Paweł Wąsek to kolejni zawodnicy, którzy wystartują w Zakopanem. Obaj w obecnym sezonie nie robią „furory”. Oby przed własna publicznością pokazali pełnię swoich umiejętności.


  • Źródło: Własne
  • Foto: PZN