Puchar Świata w Niżnym Tagile: lista startowa sobotniego konkursu

0
978
fot. David Michalski

Na dzisiejszy dzień zaplanowano konkurs indywidualny na obiekcie Aist w Niżnym Tagile. Zmagania mają rozpocząć się o godzinie 15.30 czasu polskiego, poprzedzone serią próbną o godz. 14.

Skoczkowie powalczą o punkty Pucharu Świata. Po dwóch konkursach indywidualnych, liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Daniel Andre Tande, który uzyskał do tej pory 200 punktów. Za nim uplasowali się Anze Lanisek (140 pkt.) oraz Philipp Aschenwald (93 pkt.). Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Kamil Stoch, który zajmuje piątą pozycję (75 pkt.).

Spośród reprezentantów naszego kraju, w sobotnim konkursie zobaczymy także: Klemensa Murańkę z numerem 3, 21. Jakuba Wolnego , 29. Macieja Kota, 34. Piotra Żyłę oraz 43. Dawida Kubackiego.

O czołowe miejsce w dzisiejszym konkursie z pewnością powalczy zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, a także oficjalny rekordzista skoczni w Niżnym Tagile, Johann Andre Forfang. W roli faworytów stawiani są także: obecny lider Pucharu Świata – Daniel Andre TandeRobert Johanson, Karl Geiger czy Philipp Aschenwald, którzy dobrze prezentowali się we wczorajszych treningach. Wiele jednak będzie zależało od warunków wietrznych, które do tej pory nie były korzystne na skoczni Aist.

pełna lista startowa sobotniego konkursu

  • Źródło: własne
  • FOTO: David Michalski