Rune Velta najlepszy podczas wewnętrznych testów w Planicy

0
768

Przerwę w zmaganiach Letniego Grand Prix norweski sztab szkoleniowy postanowił wykorzystać na zgrupowanie treningowe. Grupa skoczków, wraz ze szkoleniowcem kadry Alexandrem Stöcklem,  udała się do słoweńskiej Planicy. W trakcie pobytu w Słowenii Norwegowie przeprowadzili wewnętrzny test. Najlepiej dysponowanym zawodnikiem okazał się Mistrz Świata z Falun – Rune Velta.

Do Słowenii Norwegowie udali się na kilkudniowe zgrupowanie treningowe. Czwartkowy wewnętrzny test był ostatnim akordem wyjazdu. Konkurs testowy polegał na tym, że każdy skoczek musiał oddać po jednej próbie na trzech różnych skoczniach – o punktach konstrukcyjnych K-120, K-90 i K-70. Choć różnice między czołową trójką były niewielkie, to najlepiej dysponowanym zawodnikiem okazał się Rune Velta. Tuż za nim uplasowali się Kenneth Gangnes, któremu nie powiódł się skok na obiekcie K-90, ale w pozostałych próbach radził sobie świetnie oraz Anders Fannemel, do Gangnesa tracący ledwie 2 punkty. Na czwartym miejscu, także z niewielką stratą do prowadzącej trójki, sklasyfikowany został Joachim Hauer.

Główny szkoleniowiec norweskiej kadry – Alexander Stöckl, zdradził, że wewnętrzny test miał być dla jego podopiecznych szansą na przygotowanie się do zamknięcia sezonu Letniego Grand Prix, które odbędzie się na skoczni normalnej w Hinzenbach.

„W zasadzie to wszyscy chłopcy dobrze się spisali, z czego jestem bardzo zadowolony. Wewnętrzne testy mają stanowić dla zawodników wyzwanie i pobudzać ducha rywalizacji. Ponadto, za tydzień czeka nas zamknięcie sezonu na skoczni normalnej, dlatego chcieliśmy przećwiczyć przestawienie się z dużych na mniejsze obiekty” – wyjaśnił Austriak.

Mistrz Świata z Falun poświęcił lato na doskonalenie techniki. Z jego osiągnięć bardzo zadowolony jest trener, który uważa, że skoki Velty wyglądają bardzo obiecująco.

„To był bardzo dobry test w wykonaniu Rune. Najlepiej ze wszystkich startujących chłopaków poradził sobie z szybkim dostosowaniem się do zmieniających się rozmiarów skoczni. Rune skacze teraz na dużo lepszym poziomie niż wcześniej. Podczas tego zgrupowania stał się także bardziej stabilny na skoczni” – podsumował trener norweskiej kadry.


  •  Źródło: nettavisen.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska