Skład reprezentacji Polski na FIS Grand Prix w Chaikovsky

0
776
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Już w przyszłym tygodniu w rosyjskiej miejscowości Chaikovsky odbędą się kolejne w sezonie 2016/2017 zmagania z cyklu FIS Grand Prix zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Na stracie zobaczymy jedną Polkę i trzech Polaków.

Sławomir Hankus zadecydował, iż jedyną Polką, która będzie reprezentować nasz kraj w zmaganiach z cyklu FIS Grand Prix kobiet w rosyjskiej miejscowości Chaikovsky będzie Kinga Rajda. Skoczkinie rywalizować będą na obiekcie, którego rozmiar wynosi 106 m. Zawody w Rosji zakończą tegoroczny cykl Letniego Grand Prix kobiet.

W konkursie mężczyzn wystartuje trzech reprezentantów naszego kraju. Będą to Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała.

„Młodsi chłopcy: Jakub i Andrzej, a także Stefan potrzebują startów w zawodach i dlatego jadą do Chaikovskiego, ale dla pozostałych zawodników z Kadry A najważniejszy jest teraz trening. To było od dawna całkiem jasne dla nas, że pięciu zawodników nie pojedzie do Japonii i Rosji, bo chcę popracować z nimi w tym czasie na treningu nad pewnymi kwestiami. Na przełomie września i października będą jeszcze kolejne dwa konkursy FIS Grand Prix i to dla nas wystarczająca liczba zawodów na lato. W tym samym czasie co zawody w Czajkowskim odbywać się będą konkursy Pucharu Kontynentalnego, gdzie mamy siedem miejsc startowych. Chcemy wysłać tam pełen skład, bo te zawody to szansa dla młodszych zawodników. Dlatego też wystartuje tam Kadra B oraz juniorzy” – wyjaśnił Stefan Horngacher.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska