Skład reprezentacji Polski na Puchar Kontynentalny w Willingen

0
827

Po raz kolejny w tym sezonie, Willingen będzie areną zmagań skoczków. Tym razem w niemieckiej miejscowości odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. O pucharowe punkty powalczy sześciu reprezentantów Polski.

W dniach 16-17 stycznia na skoczni w niemieckim Willinegn odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. Rywalizacje przebiegać będzie na obiekcie HS-145. Polskę reprezentować będą zawodnicy z Kady A, B oraz Juniorów. Trenerzy Maciej Maciusiak i Robert Mateja zdecydowali, że na zawody do Niemiec pojadą: Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Łukasz Podżorski, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus.

Dla Przemysława Kantyki będzie to debiut w zimowych zawodach tej rangi.

Natomiast trener Maciej Maciusiak wraz ze swoimi podopiecznymi z Kadry B: Jakubem Wolnym, Andrzejem Stękałą, Maciejem Kotem i Bartłomiejem Kłuskiem udadzą się do Szczyrku, gdzie będą przegotowywać się do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, które w dniach 23-24 stycznia odbędą się na Wielkiej Krokwi.

„Do Willingen wraz z zawodnikami pojedzie Robert Mateja i Wojtek Topór, natomiast ja z chłopakami od czwartku do soboty będziemy trenowali w Szczyrku” – informuje szkoleniowiec Kadry B.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska