Stefan Horngacher ujawnia plany treningowe kadry A

0
2491
FOTO: Alicja Kosman
FOTO: Alicja Kosman
FOTO: Alicja Kosman

Po zgrupowaniu w Wiśle, skoczkowie kadry A mają chwilę odpoczynku. Trener Stefan Horngacher ujawnił, jakie są najbliższe plany treningowe kadry.

Horngacher zdradził, że najbliższe zgrupowania odbędą się w Planicy oraz na skoczniach, które są arenami zmagań Turnieju Czterech Skoczni:

„Najpierw zawodnicy będą trenować w domu, a następnie mamy małe zgrupowanie w Innsbrucku. Nie możemy cały czas skakać na tych samych skoczniach, a obecnie w Polsce czynny jest tylko jeden duży obiekt – w Wiśle, stąd musimy też trenować poza krajem. Zdecydowałem, że pojedziemy do Innsbrucka, bo to jeden z obiektów Turnieju Czterech Skoczni. Byliśmy już wcześniej w Bischofshofen. Później, w październiku, planujemy zgrupowanie na torach lodowych w Oberstdorfie. Możliwe, że czynna będzie też skocznia w Garmisch-Partenkirchen. Wtedy podczas przygotowań do sezonu mielibyśmy za sobą komplet czterech skoczni. Wcześniej, przed finałem FIS Grand Prix czeka nas zgrupowanie w Planicy.”
Czy więc taki plan to przygotowanie do Turnieju Czterech Skoczni? Jak mówi trener – niekoniecznie:
„Może nie do końca taki cel nam przyświeca, po prostu myślę, że dobrze jest trenować na tych obiektach. Wszystkie posiadają igelit, więc dlaczego by na nich nie skakać latem? Bylibyśmy niemądrzy, gdybyśmy z tego nie korzystali. Każda skocznia jest inna, dwie z nich mają tory lodowe, więc już w październiku będzie można trenować na rozbiegu lodowym.”
Austriak mówi również, że do Innsbrucka udadzą się Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Klemens Murańka oraz że w finałowych zawodach LGP Polska wykorzysta pełny limit siedmiu zawodników.
Na temat ewentualnego startu kadry A w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle (24-25 września) trener wypowiada się następująco:
„Myślałem o tym, ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Jedynym celem byłoby dbanie o limity startowe. Murańka, Wolny i Stękała mogliby zdobyć trochę punktów, ale teraz musimy poczekać, bo przed nami jeszcze kilka konkursów Pucharu Kontynentalnego. Przed zawodami w Wiśle popatrzymy na listy rankingowe i wybierzemy skład.”

  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Alicja Kosman