Stefan Huber dla SKOKInews.com: „Dzisiejszy konkurs był dla mnie naprawdę dobry”

0
1496
fot. Anna Chlapek

Podczas niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego Stefan Huber zajął 6. miejsce. Austriacki zawodnik dobrze prezentował się przez cały weekend, chociaż sobotnie zawody, po podparciu skoku w drugiej serii, zakończył dopiero na 26. pozycji.

Jak skomentował uzyskaną po skokach na odległość 127,5 m oraz 128,5 m szóstą pozycję?

„Dzisiejszy konkurs był dla mnie naprawdę dobry. Zwłaszcza drugi skok był bardzo udany. Pierwszy jeszcze nie do końca, więc wciąż pozostaje trochę do poprawy. Wiatr się zmieniał, warunki nie były najłatwiejsze ani najbardziej sprawiedliwe, ale mi akurat trafiło się nie najgorzej”.

Poprzedniego dnia, po podpartym drugim skoku konkursowym, Huber zajął 26. miejsce. Można to jednak potraktować jako wypadek przy pracy, ponieważ zarówno sobotni skok trenignowy (125,5 m),  jak i najlepszy wynik serii próbnej (133 m) potwierdzają dobrą dyspozycję zawodnika.

„Wczorajszy trening był bardzo dobry, jestem z niego zadowolony. Niestety w konkursie skok był z podparciem, trochę nieszczęśliwie wyszło”.

Jakie są jego plany na najbliższe zawody?

„Mam nadzieję wystąpić w Zakopanem w konkursie Grand Prix. Potem pewnie wrócę do Pucharu Kontynentalnego i będę próbował osiągać jak najlepsze wyniki”.

Przypomnijmy, że podczas rozegranego 21. lipca konkursu Grand Prix na skoczni w Wiśle  Austriak uplasował się na 22. pozycji.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Wisły: Anna Chlapek