Sylwetka Danieli Iraschko-Stolz

0
812
fot. Kinga Stanaszek

Dziś mamy przyjemność przedstawić wam jedną z najlepszych skoczkiń świata- Daniele Iraschko-Stolz.

Urodzona 21 listopada 1983 roku w Eisenerz. Na co dzień reprezentuje klub  WSV Eisenerz. Ta niezwykle utalentowana sportsmenka zadebiutowała w Pucharze Świata  3 grudnia 2011 roku, zajmując 4. miejsce w norweskim Lillehammer.  Już wtedy pokazała rywalkom swój potencjał. Pierwsze zwycięstwo święciła 4 lutego 2012 roku w  Hinzenbach. Dwanaście razy stawała na najwyższym stopniu podium w zawodach PŚ.

Jej największym życiowym osiągnięciem jest srebrny medal  wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi. Strata do liderującej Cariny Vogt (Niemcy ) wyniosła zaledwie 1,2 pkt. W 2011 roku z Oslo przywiozła złoto i brąz. W tym roku jej największym sukcesem był srebrny medal w Lahti  w konkurencji drużyn mieszanych. W sezonie 2014/2015 sięgnęła po raz pierwszy po Kryształową Kulę. Minioną zimę zakończyła na 6. miejscu.

Myślę, że jeżeli Daniela będzie podążała droga Noriakiego Kasai, to wszystko przed nią, bowiem na tą chwilę jest jedną z najbardziej utytułowanych skoczkiń. Do zapełnienia jej barwnej kolekcji brakuję tylko złota IO, które startują już za niespełna rok.

 


  • Źródło:  własne +fis-ski.com
  • FOTO: fot. Kinga Stanaszek