Werner Schuster: „W tej chwili moi podopieczni są w wysokiej formie, szczególnie Andreas Wellinger”

0
904

Reprezentacja Niemiec wczoraj wyruszyła do Sapporo, gdzie odbędą się najbliższe konkursy Pucharu Świata. W obecnym sezonie w przeciwieństwie do poprzednich nasi zachodni sąsiedzi nie robią przerw w startach przed Mistrzostwami Świata.

Niemcy w ostatnich konkursach prezentują się bardzo dobrze, a zwłaszcza Andreas Wellinger, który stał na podium w pięciu z sześciu ostatnich konkursów. Podopieczni Wernera Schustera wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem, a w Willingen przed własną publicznością uplasowali się na trzeciej lokacie.

Niemcy przed poprzednimi mistrzostwami świata odpuszczali konkursy, by przygotować się w spokoju przed najważniejszą imprezą sezonu. Czy zmiana taktyki przyniesie naszym zachodnim sąsiadom spodziewane efekty?

– „Nie zgadzam się z tym, że zawodnik będący w szczytowej formie przed wielka imprezą powinien opuszczać mniej ważne zawody. Potrzeba raczej dynamicznego i płynnego przechodzenia od  konkursu do konkursu, aby nie wypaść z obiegu. W tej chwili moi podopieczni są w wysokiej formie, szczególnie Andreas Wellinger. Lepiej dla nich, jeśli pozostaną w dotychczasowym rytmie występów” – powiedział Werner Schuster


  • Źródło: sport.de / traunsteiner-tagblatt.de
  • Foto: fis-ski.com