Wyburzenie skoczni w Calgary

0
1076

W Calgary zostały już wyburzone dwie skocznie pochodzące z 1988 roku. W następnych miesiącach kolejne trzy mają także podzielić ten los. Władze kanadyjskiego miasta uznały, iż nieopłacalne jest utrzymywanie skoczni, które rocznie pochłaniały aż pół miliona dolarów.

Miasto ma w planach starania o organizację zimowych igrzysk oraz paraolimpiady w 2026 roku. Jeśli ten plan powiódłby się, skoczkowie rywalizowaliby w kompleksie Whistler. Zmagania olimpijskie odbywały się już tam w 2010 roku, kiedy organizatorem było miasto Vancouver.

Calgary ma jednak silną konkurencję. O organizację zmagań olimpijskich ubiega się oficjalnie aż sześć państw. Jest to Szwecja, Japonia, Austria, Szwajcaria, Turcja oraz Włochy. Dlatego droga do zostania gospodarzeń ZIO jest jeszcze bardzo daleka. Wybór gospodarza tej imprezy odbędzie się podczas sesji MKOl w sierpniu 2019 roku w Mediolanie.

____________________________________________________________________

Źródło: sport.onet.pl

Foto: wikipedia.org