Wypoczynek austriackich skoczków na Cyprze

0
793

Do rozpoczęcia się Pucharu Świata w skokach narciarskich pozostał już blisko miesiąc, a kadra austriackich skoczków narciarskich regeneruje siły na Cyprze. „Ale nie leniuchujemy, trenujemy jak zwykle” – zaznaczył Gregor Schlierenzauer.

„Świetnie się nam tu wypoczywa, mamy wspaniałe warunki. Jest 30 stopni cieplej niż w domu, cieszymy się z każdej chwili spędzonej na słońcu, regenerujemy siły przed zimą. Po powrocie do kraju nie będziemy już mieli wolnego przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zimowego, tak więc taki luźniejszy tydzień bardzo się nam przyda” – powiedział Michael Hayboeck.

Skoczkowie nie tylko odpoczywają, ale i przygotowują się do sezonu zimowego. O zajęciach zorganizowanych przez austriacki sztab szkoleniowy opowiedział Stefan Kraft: „Rano trenujemy na siłowni, gramy w siatkówkę, ćwiczymy w wodzie, lub po prostu pływamy. Możliwości jest tu naprawdę wiele, można spróbować naprawdę wszystkiego.”

Oprócz Thomasa Dietharta i Andreasa Koflera, którzy trenują w kraju, wszyscy pozostali członkowie austriackiej kadry udali się do Aldiana, aby przed zimą nacieszyć się ostatnimi promieniami letniego słońca.

W zeszłym roku byliśmy tu na tydzień przed rozpoczęciem sezonu zimowego, to było jednak chyba trochę zbyt późno. W tym roku zdecydowaliśmy się przyjechać trochę wcześniej. Przede wszystkim chodzi o naładowanie baterii przed kolejnym sezonem Pucharu Świata. Ale nie leniuchujemy, trenujemy jak zwykle. Możliwości treningu i regeneracji sił mamy tu naprawdę wyśmienite, czegóż więcej można chcieć” – dodał Gregor Schlierenzauer.

Heinz Kuttin – trener austriackiej kadry narodowej podkreśla, iż wyjazd na południe Europy o tej porze roku stanowi ważny etap przygotowań do sezonu: „Mamy bardzo pozytywne doświadczenia z takich wypadów, to właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na podobny wyjazd również w tym roku. Mamy tu wspaniałe warunki do treningu. Ale nie chodzi tylko i wyłącznie o sam trening fizyczny, ważny jest także aspekt psychologiczny, mentalny zanim rozpoczniemy ostatni etap przygotowań do zimy już na śniegu”.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Barbara Kosma