Yuta Watase kończy karierę

0
957
Fot. Kinga Stanaszek
Fot. Kinga Stanaszek

Yuta Watase podjął decyzję o zakończeniu kariery. 34-letni Japończyk po raz ostatni zaprezentuje się 19 marca w zawodach na Okurayamie w Sapporo.

Najlepszy sezon w karierze Japończyk mógł odnotować na przełomie lat 2008/2009. Zakończył go na 33. miejscu cyklu Pucharu Świata. W tym sezonie także zajął najlepsze miejsce w swoim życiu – 31 stycznia uplasował się na 5 pozycji zawodów tej rangi.

Swój najdłuższy skok oddał 24 lutego 2012. Miało to miejsce podczas Mistrzostw Świata w Lotach w Vikersund. Watase skoczuł wtedy 216,5 metrów. Z kolei dwa lata później, na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi, Japończyk zajął 21. miejsce.

Ostatni raz w Yuta Watase wystąpił w Pucharze Świata w ubiegłym sezonie, jednak bez sukcesów. Brał udział w czterech konkursach, z których najlepiej spisał się w Nizhnym Tagile (43. i 41. miejsce). Oprócz zawodów w Rosji, Japończyk brał udział także w rywalizacji w Engelbergu (46. miejsce). Na początku 2015 roku Watase złamał obojczyk i już nie pojawił się w zawodach Pucharu Świata.

Japończyk ma na swoim koncie złoto (2011, Ałmaty) i srebro (2003, Aomori) drużynowych konkursów Zimowych Igrzysk Azjatyckich.

„Jestem wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierali. Do końca kariery czułem wsparcie kibiców, którzy zawsze ciepło mnie przyjmowali. Dziękuję” – powiedział Watase wraz z informacją o zakończeniu kariery.

Ostatni skok Yuta Watase odda na skoczni Okurayama w Sapporo, już 19 marca.


Źródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Kinga Stanaszek