Letnie Grand Prix Pań w Hinterzarten: Sara Takanashi zdecydowanie wygrywa na inaugurację!

0
869
Sara Takanashi

Sara Takanashi (105 m; 103 m) zdeklasowała rywalki podczas konkursu inaugurującego zmagania Pań w Letnim Grand Prix. W Hinterzarten na drugim stopniu podium stanie inna Japonka – Yuki Ito (105,5 m; 99,5 m) – która straciła do swojej rodaczki 19,6 punktu. Na trzecim miejscu uplasowała się zwyciężczyni serii próbnej – Ramona Straub (93 m; 95,5 m), która do Ito straciła 20,1 punktu.

Tuż za podium uplasowała się Niemka Katharina Althaus (94,5 m; 93,5 m), która do podium straciła 2 punkty. Kolejne miejsce zajęła Chiara Hoelzl (91 m; 99 m), która dzięki bardzo dobremu drugiemu skokowi awansowała z 8. na 5. pozycję. W gorszym nastroju po finałowej serii może być Ursa Bogataj (95 m; 86 m), która po słabszym skoku straciła miejsce na podium i zakończyła rywalizację na 10. pozycji.

W czołowej dziesiątce znalazły się również: Ema Klinec (97,5 m; 92 m) na 6. miejscu, na 7. pozycji konkurs zakończyła Jacqueline Seifriedsberger (94,5 m; 93 m). 8. lokatę zajęła Juliane Seyfarth (86,5 m; 95,5 m), która awansowała z 15. miejsca. 9. pozycję po pierwszej serii utrzymała natomiast Yuka Seto (91,5 m; 90 m).

Kinga Rajda (80,5 m; 83 m) awansowała o jedną pozycję w drugiej serii i ostatecznie rywalizację zakończyła na 27. miejscu.

Podczas całego konkursu zawodniczki skakały z 18. belki startowej. Natomiast wiatr niemal cały czas pomagał skoczkiniom, w pierwszej serii jedynie cztery zawodniczki – Daniela Haralambie (83,5 m; 93,5 m), Lisa Eder (77 m; 87 m), Katra Komar (78 m; 85 m), Josephin Laue (68,5 m) – skakały z wiatrem w plecy, a w drugiej tylko Lara Malsiner (86,5 m; 75,5m).

W pierwszej serii konkursowej prędkość wiatru wahała się od 0,38 m/s w plecy do 1,39 m/s pod narty, natomiast w drugiej od 0,08 m/s w plecy do 1,49 m/s pod narty.