Andrea Morassi nowym trenerem Włochów

0
1208

Andrea Morassi został nowym trenerem włoskich skoczków narciarskich. 30-latek zastąpił na tym stanowisku Łukasza Kruczka, który 1 maja rozpoczął pracę na stanowisku głównego trenera polskiej kobiecej reprezentacji w skokach narciarskich.

Był skoczek narciarski zakończył swoją karierę zaledwie 3 lata temu i już w minionym sezonie był asystentem Łukasza Kruczka. Dużym sukcesem Morassiego w karierze skoczka był brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2006 roku w Kranju w konkursie indywidualnym. Włoch trzykrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, w tym raz na jego najwyższym stopniu (wszystkie te konkursy odbyły się w lutym 2007 roku w Pragelato). Natomiast najlepszy wynik Morassiego w zawodach Pucharu Świata to trzecie miejsce w Oberstdorfie (28 stycznia 2007 roku).

Andrea Morassi przejmuje kadrę po Łukaszu Kruczku w momencie, w którym w kadrze A został tylko Alex Insam. Po minionym sezonie kariery zakończyli: Sebastian Colloredo i Davide Bresadola.

W kadrze B trenować będą: Federico Cecon i Daniele Verasco. Natomiast w kadrze juniorskiej znaleźli się: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Mattia Galiani oraz Daniel Moroder.

Kadrę Pań w nadchodzącym sezonie będzie prowadził Austriak Janko Zwitter. W tej grupie są: Lara Malsiner, Manuela Malsiner, oraz Elena Runggaldier.


Źródło: fis-ski.com