Andreas Mitter: „Chcemy powrócić do czołówki i walczyć o zwycięstwa”

0
833

W minioną środę w Lahti odbyła się konferencja, na której oficjalnie przedstawiono nowego trenera reprezentacji Finlandii, Andreasa Mittera. Dowiedzieliśmy się również, kto został mianowany jego asystentem.

Logo SKOKInews.comJak wiadomo, skoki narciarskie w Finlandii od kilku lat przeżywają ogromny kryzys. Nowy szkoleniowiec jest świadomy, że czeka go trudne zadanie, mimo to nie traci optymizmu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i nie mogę doczekać się pracy z zawodnikami i trenerami. Chcemy powrócić do czołówki i walczyć o zwycięstwa. To z pewnością będzie wymagało czasu i ciężkiej pracy, ale wiem, że to jest możliwe, aby znowu być wśród najlepszych. Zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć” – powiedział nowy trener Finów, Andreas Mitter.

W planach na najbliższe miesiące są m.in. wspólne treningi kadry skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich.

„Chcę, żeby wszyscy zawodnicy, którzy startują w Pucharze Świata oraz w Pucharze Kontynentalnym tranowali w Lahti. W lecie spędzimy również dłuższy okres czasu w Ramsau” – przyznał Austriak.

Celem nowego trenera jest także ponowny wzrost zainteresowania skokami narciarskimi w Finlandii, które, z powodu kryzysu, mocno osłabło.

„Ludzie muszą znowu przychodzić pod skocznię. Potrzebujemy wsparcia publiczności” – dodał Mitter.

Na konferencji ogłoszono również nazwisko nowego asystenta trenera. Stanowisko obejmie były fiński skoczek narciarski, Lauri Hakola. „W skokach narciarskich wszystko może się zdarzyć bardzo szybko. Teraz musimy skupić się na codziennym treningu i postarać się, aby każdy skoczek był coraz lepszy. Prędzej czy później to na pewno przyniesie rezultaty. Naszym głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju zawodników tak, aby oddawali jak najdalsze skoki” – powiedział Hekola.


  • Źródło: fis-ski.com