Bartłomiej Kłusek: „W końcu zimą trzeba skakać a nie latem”

0
803

Bartłomiej Kłusek podczas sezonu letniego dosyć często prezentował swoje umiejętności na arenach międzynarodowych. Ostatnio brał jednak udział w zmaganiach o tytuł Mistrza Polski w Szczyrku, a po tych zawodach udzielił krótkiego wywiadu dla oficjalnej strony internetowej Polskiego Związku Narciarskiego.

W swojej wypowiedzi, Bartłomiej Kłusek ustosunkował się do jego oceny całych MP: „Może w konkursie indywidualnym tam spóźniłem dość mocno pierwszy skok i nie mogłem dobrych metrów odlecieć, jednak ten drugi był już fajny, taki naprawdę solidny skok. Mogę powiedzieć, że w miarę pozytywnie oceniam ten weekend dla mnie.”

Reprezentant Polski w jednej z odpowiedzi odniósł się także do całego sezonu letniego w jego wykonaniu. Zwrócił przede wszystkim uwagę na fakt, iż to zima jest kluczową porą roku w przypadku skoków narciarskich: „Dość dobrze się zaczęło, bo była czołowa „10” w Wiśle podczas FIS Grand Prix. Później dość dużo trenowaliśmy, bo to nie ma co mówić, w końcu zimą trzeba skakać a nie latem. Pracowaliśmy nad tymi widać, że forma jest coraz lepsza, coraz wyższa, skoki się stabilizują i teraz optymistycznie trzeba patrzeć na zimę.”

Z jaką formą do sezonu zimowego przystąpi Bartłomiej Kłusek? Jakie miejsca będzie zajmował nasz reprezentant podczas konkursów rangi międzynarodowej? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka tygodni.


  • Źródło: PZN
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska