TCS: Co warto wiedzieć o Innsbrucku

0
927

W Innsbrucku niejednokrotnie odbywały się najpopularniejsze imprezy sportowe. Jako stolica Tyrolu, miasto organizowało między innymi Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w 1933 roku. Nie można nie wspomnieć także o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które gościły tu trzykrotnie (1964; 1976; 2012 – młodzieżowe). Obecnie Innsbruck każdemu kojarzy się z prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. Jako jeden z 4 gospodarzy, Bergisel zgromadzi już po raz kolejny najlepszych skoczków świata, którzy w walce na tym obiekcie przybliżą się do tytułu mistrza.

Innsbruck to miasto leżące na wysokości 547 metrów nad poziomem morza i liczące około 120 tysięcy mieszkańców. Jest świetnym przykładem, jak umiejętnie można połączyć krajobraz górski z miejskimi zabudowaniami. Pierwsze wzmianki o tym mieście pojawiły się na początku XII wieku. Zyskało sławę dzięki swojemu położeniu u zbiegu największych szlaków handlowych. Podczas II wojny światowej zostało częściowo zniszczone w wyniku nalotów bombowych.

Co warto zobaczyć w Innsbrucku? Pierwszym punktem dla każdego fana skoków narciarskich będzie skocznia Bergisel, powstała już w 1927 roku. Kolejnym obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinien być Goldenes Dachl (Złoty Dach), zdobiący dawną rezydencję władców Tyrolu. Obecnie znajduje się tam Muzeum Olimpijskie. Pomimo tego warto zwiedzić zamek cesarski Hofburg, w którym niegdyś miał swój dwór cesarz Maksymilian I z dynastii Habsburgów. Drugi z zamków, Ambras znajduje się poza centrum miasta. Można w nim podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki, wszystko ufundowane przez arcyksięcia Ferdynanda II. Podczas zwiedzania Innsbrucku nie można pominąć ZOO położonego na wysokości 727 m nad poziomem morza (najwyżej w Europie). Alpenzoo wyróżnia się  tym, że zamieszkują je wyłącznie alpejskie zwierzęta.


  • Źródło: www.innsbruck.lovetravel.p
  •  FOTO: Innsbruck Tourismus