Co z przyszłością reprezentanta Norwegii?

0
835
fot. Wiktoria Wnętkowska

Kenneth Gangnes powoli wraca do zdrowia i treningów po czwartej kontuzji, jaką było zerwanie więzadła w kolanie. Jednak mimo dobrych perspektyw zdrowotnych jego przyszłość może nie być wcale taka różowa.

Jego dalsze losy w kadrze A wciąż stoją pod znakiem zapytania. Miejsca w reprezentacji są już mocno obsadzone, nie wiadomo więc, czy dla „największego pechowca” wśród skoczków znajdzie się jeszcze miejsce.

Gangnes wielokrotnie wypowiadał się już na ten temat. W każdej jego wypowiedzi, mimo pozornej nadziei, można było znaleźć nutę niepewności. „Na razie nie mam żadnych informacji w sprawie mojego powołania. Myślę jednak, że zdążyłem już pokazać, na co mnie stać, więc liczę na miejsce w głównej reprezentacji” – powiedział zawodnik.

Ani dyrektor sportowy ds. skoków w Norwegii, ani trener Alexander Stöckl nie podali jeszcze oficjalnego potwierdzenia na temat losów Gangnesa. Niebawem jednak będą musieli to zrobić. Polska i Słowenia podały już składy kadr, teraz czas na inne kraje. 

Czy Kenneth Gangnes zostanie w kadrze A? Czy trenerzy zdecydują się przesunąć go do kadry B? Na te pytania poznamy odpowiedź w najbliższych tygodniach.

_____________________________________________________________________

Źródło: sport.pl

Foto: Wiktoria Wnętkowska