Cztery skoczkinie pojadą do Rasnova!

0
802

Cztery reprezentantki naszego kraju udadzą się do rumuńskiego Rasnova, aby powalczyć o punkty na zawodach z cyklów FIS Carpath Cup oraz FIS Cup. W składzie pojawiła się jedna zawodniczka spoza kadry.

W najbliższy weekend  w rumuńskiej miejscowości Rasnov zostaną rozegrane zmagania z cyklów FIS Carpath Cup oraz FIS Cup zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W rywalizacji pań wystartują cztery Polki, mianowicie Magdalena Pałasz, Joanna Szwab, Kinga Rajda oraz 13-letnia Paulina Cieślar.

Ostatnim sprawdzianem przed konkursem z cyklu FIS Cup (26-27 września) będą konkursy FIS Carpath Cup które zaplanowane są na 24 – 25 września.

„Zbyt wiele nie mogę powiedzieć przed tym startem, ponieważ całe lato trenowaliśmy, a jedynym sprawdzianem były dla nas konkursy FIS Cup w Szczyrku. Na pewno Kinga Rajda jest w dobrej formie, skacze super, nie chcę zapeszać, ale myślę, że stać ją na dobry wynik. Aśka Szwab skacze podobnie jak w zeszłym sezonie i na razie nie widać u niej postępu. Natomiast jeżeli chodzi o Magdę Pałasz, to po tych wszystkich upadkach nie potrafi do końca się jeszcze pozbierać i wydaje mi się, że po prostu boi się skakać. Zaś Paulina Cieślar jest bardzo młodą zawodniczką, dlatego musimy poczekać jeszcze z rok, żeby coś więcej o niej powiedzieć. Do Rasnov po prostu jedzie po doświadczenie” – powiedział szkoleniowiec Sławomir Hankus.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała