Daniel Andre Tande: „Jestem bardzo zadowolony z siebie i całej drużyny”

0
919

Ostatni konkurs drużynowy sezonu 2015/2016 zakończył się zwycięstwem reprezentantów Norwegii, którzy przypieczętowali w ten sposób również triumf w klasyfikacji Pucharu Narodów. Tuż za nimi znaleźli się reprezentanci gospodarzy z przewagą zaledwie 0,1 punktu nad trzecią reprezentacją Austrii.

Zwycięstwo Norwegów nikogo nie dziwi – podopieczni Alexandra Stoeckla od początku byli największymi faworytami, jednak kibice tłumnie zgromadzeni pod Letalnicą gorąco wierzyli w triumf swoich reprezentantów. Słowenia ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu, wyprzedzając Austriaków o zaledwie 0,1 punktu.

„Jestem bardzo zadowolony zarówno z siebie, jak i całej drużyny. Jesteśmy teraz w naprawdę świetniej formie” – powiedział po zawodach reprezentant Norwegii, Daniel Andre Tande.

Zadowolenia z konkursu nie ukrywa także Stefan Kraft, który razem z resztą Austriaków uplasował się na trzeciej pozycji: „Różnica pomiędzy nami a Słoweńcami była bardzo niewielka, Jesteśmy usatysfakcjonowani lokatą, jaką zajęliśmy. Byliśmy blisko drugiego miejsca, ale Peter skakał dziś bardzo dobrze, więc koniec końców nas pokonali”.


  • Źródło: sportowefakty.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska