Daniel – André Tande: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by wywalczyć miejsce w reprezentacji!”

0
811

Początku sezonu letniego Daniel – André Tande nie może zaliczyć do udanych – norweski skoczek zmagał się z kontuzją kolana, przez co ominęło go kilka ważnych startów. Pod koniec lata młody zawodnik z Kongsbergu spisywał się jednak na tyle dobrze, że swoimi występami w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego zapewnił Norwegii dodatkowe miejsce w limitach startowych na pierwszy period zimowych zmagań w Pucharze Świata. 21-latek zdradził mediom, że nie może doczekać się sezonu zimowego i liczy, że uda mu się powalczyć o dołączenie do kadry narodowej.

Dobrymi występami w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo i Klingenthal Daniel André Tande zapewnił sobie nie tylko triumf w klasyfikacji łącznej cyklu, ale także wywalczył dla Norwegii dodatkowe, siódme miejsce w kwocie startowej na pierwszy period zimowego Pucharu Świata. Młody skoczek ma nadzieję, że dzięki tym wynikom uda mu się powalczyć o miejsce w reprezentacji narodowej. Przypomnijmy, że wiosną tego roku trener kadry norweskiej – Alexander Stöckl, zadecydował, że w stałym składzie znajdzie się tylko pięciu zawodników, a ostatnie miejsce obsadzane będzie rotacyjnie, według uzyskiwanych wyników. Reprezentant Kongsberg IF liczy, że to właśnie jemu uda się przekonać do siebie szkoleniowca.

„Szanse na to są spore. Skakałem ostatnio bardzo dobrze, a wydaje mi się, że nadal mam jeszcze pewne rezerwy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie na sezon zimowy!” – powiedział mediom triumfator tegorocznego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego – „Czuję, że mimo kontuzji, tego lata wszystko poszło wedle moich oczekiwań. Dużo trenowałem i ciężko pracowałem, więc cieszę się, że przełożyło się to na wyniki. Przyjemnie jest wrócić w tak dobrej formie, pomimo przerwy w treningach” – dodał 21-latek.

Walka o miejsce w kadrze narodowej nie będzie jedynym celem ambitnego skoczka na nadchodzącą zimę. Tande chciałby ustabilizować formę na tyle, by móc wystartować w najważniejszych zawodach sezonu – Mistrzostwach Świata w lotach i Turnieju Czterech Skoczni.

„Nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznie się skakanie na śniegu! Na liście moich celów na nadchodzącą zimę widnieje powołanie do zespołu na Mistrzostwa Świata w lotach i na Turniej Czterech Skoczni” – posumował swoje plany zawodnik z Kongsbergu.


  •  Źródło: nettavisen.no
  • FOTO: Katarzyna Satała