FIS Cup Kobiet w Rasnovie: Triumf Rumunki! Rajda na podium!

0
1013
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Daniela Vasilica Haralambie zwyciężyła podczas dzisiejszego konkursu FIS Cup, który rozgrywano w Rasnovie. Rumunka uzyskała ponad 30 punktów przewagi nad drugą zawodniczką! Na podium konkursu stanęła Kinga Rajda. Polkę sklasyfikowano na 3. miejscu.

Dzisiejsze zawody w Rasnovie były w pewnym rodzaju wyjątkowe. Wszystko za sprawą faktu, iż na starcie pojawiły się reprezentantki m.in. Szwecji, a także skoczkini z Łotwy i jedna zawodniczka z Korei Południowej. Jest to niewątpliwie kolejny krok w rozwoju tej dyscypliny sportu.

Triumf Haralambie był bezapelacyjny, bowiem z ponad 30-punktową przewagą pokonała ona drugą w sobotnim konkursie. Na tym miejscu sklasyfikowana została Linda Grabner z Austrii. Podium uzupełniła nasza reprezentantka – Kinga Rajda.

Nie tylko Rajda wywalczyła punkty do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup kobiet. Swoje konta powiększyły również: Magdalena Pałasz (6. miejsce), Joanna Szwab (7. miejsce) oraz Paulina Cieślar (12. miejsce).

Kolejne zmagania FIS Cup kobiet odbędą się jutro, a miejscem rywalizacji będzie ponownie rumuńskie miasto Rasnov. Relacje z tych zawodów także przekażemy Państwu za pośrednictwem serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska