FIS Cup w Szczyrku: Zwycięstwo Rumunki, Rajda trzecia

0
782

W niedzielnym konkursie FIS Cup w Szczyrku w kategorii kobiet zwyciężyła Daniela Haralambie z Rumunii. Drugą lokatę wywalczyła Aranxa Lancho, a trzecią Kinga Rajda. Na starcie pojawiło się 15 zawodniczek.

Po pierwszej serii prowadziła Kinga Rajda z 3,5 punktową przewagą nad Danielą Haralambie. Trzecie miejsce zajmowała Aranxa Lancho z Niemiec. Magdalena Pałasz była piąta, tuż za Rosjanką Anną Zhukovą. Dobrze skoczyła jeszcze Paulina Cieślar (80,5 metra), pozostałe Polki spisały się przeciętnie.

W drugiej serii nie brakowało emocji. Przede wszystkim pecha do warunków miała Kinga Rajda, która dwa razy musiała opuścić belkę startową z powodu bocznego podmuchu wiatru. To przyczyniło się do znacznie krótszego niż w pierwszej serii skoku na 82,5 metra. Dało jej to jednak miejsce na podium. Zwyciężyła Daniela Haralambie, która w finałowej serii uzyskała 92,5 metra. Druga była, podobnie jak wczoraj, Aranxa Lancho. Swój skok poprzez błąd na progu zepsuła Paulina Cieślar. Magdalenie Pałasz nie udało się powalczyć o czwartą lokatę z Rosjanką i ostatecznie była piąta.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma