LPK w Klingenthal: Konkursowe ciekawostki na zakończenie sezonu

0
816

Ostatnie dwa konkursy w Klingenthal i…tegoroczna edycja Letniego Pucharu Kontynentalnego dobiegła końca. Choć zwycięzcą całego cyklu został reprezentant Norwegii, Polscy kibice mają powody do zadowolenia – na podium klasyfikacji generalnej znalazło się dwóch naszych rodaków.

Po pierwszej serii sobotniego konkursu na prowadzenie wysunął się Daniel Andre Tande. Jego skok nie był jednak najdłuższy w całej rundzie. Najdalej poszybował reprezentant Słowenii – Domen Prevc, który uzyskał 134,5 metra. Jednak w drugiej próbie Norweg pokazał, na co go stać i wylądował na 146 metrze. Był to zarazem najdłuższy skok całych zawodów.

Wśród Polaków najdalej w całym konkursie poszybował Dawid Kubacki, który w drugiej serii uzyskał 137,5 metra.

Niedzielne zmagania na skoczni HS 140 zakończyły się pierwszym w karierze triumfem zaledwie 16-letniego Domena Prevca w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Do najmłodszego z braci Prevców należał najdłuższy skok konkursu – 141,5 metra. Najkrócej w całych zawodach skoczył reprezentant Kazachstanu – Roman Nogin, który uzyskał zaledwie 82 metry w swojej próbie.

Co ciekawe, najlepszy podczas sobotniego konkursu Daniel Andre Tande został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Oczywiście przewaga Norwega była wystarczająca, aby triumfować w klasyfikacji generalnej cyklu.

Wśród naszych reprezentantów w niedzielnym konkursie najdalej poszybował Maciej Kot, który w pierwszej próbie wylądował na 135 metrze.

Dobre skoki za zakończenie sezonu w Klingenthal pozwoliły Dawidowi Kubackiemu znaleźć się na drugim miejscu całego cyklu z 446 punktami na swoim koncie. Tuż za nim, z dorobkiem 404 punktów sklasyfikowany został Maciej Kot.

Na kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego musimy czekać ponad dwa miesiące. Pierwsze zmagania w sezonie zimowym zaplanowane są w dniach 11-13 grudnia 2015 roku w Renie.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała