Głośno w słoweńskich mediach na temat Prevca i Kranjca

0
901
Robert Kranjec
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Peter Prevc i Robert Kranjec królują w tym roku na Vikersund, co cieszy słoweńskich kibiców i media. „Peter Prevc i Robert Kranjec władcami Vikersund” – huczą portale internetowe.

Piątkowy konkurs należał do Roberta Kranjca. Zwycięstwo zapewnił sobie skokami na 218,5 i 226,5 metra, wyprzedzając o 1,3 puktu Kennetha Gangnesa. Dziś także stanął na podium, razem ze swoim drużynowym kolegą, Peterem Prevcem. Z kolei piątek okazał się mniej szczęśliwy dla Petera. W pierwszym tegorocznym konkursie na Vikersundbakken 23-latek z Kranja znalazł się tuż za podium, na najmniej lubianym przez sportowców, czwartym miejscu. Straty nadrobił dzisiejszym skokiem, który zaowocował wygraną w konkursie.

„Jest wiele superlatyw, które mogłyby określić sobotni występ słoweńskich skoczków. Peter Prevc odniósł dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Łącznie ma już szesnaście wygranych w Pucharze Świata, dzięki czemu wyprzedził Primoza Peterkę” – opisuje słoweński portal internetowy siol.net.

„Robert Kranjec po piątkowym zwycięstwie ponownie stanął na podium. W czasie lotu przeżywa drugą młodość. Z kolei Peter Prevc jeszcze uciekł rywalom w walce o Kryształową Kulę. Starszy z braci powinien sobie zapewnić triumf jeszcze przed kończącymi sezon zawodami w Planicy” – piszą dziennikarze słoweńskiego portalu.

Oprócz Prevca i Kranjca w konkursach na mamuciej skoczni punktowali także Jurij Tepes, który mimo upadku w piątkowych zawodach uplasował się na 12. miejscu, Jaka Hvala oraz Anze Lanisek.

Przed nami ostatni konkurs lotów na Vikersundbakken, na który serdecznie zapraszamy.


Źródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Wiktoria Wnętkowska