Heinz Kuttin: „W tym roku jesteśmy w dużo lepszej pozycji”

0
893

Podczas inauguracji Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal, która odbędzie się już w najbliższy weekend, zobaczymy sześciu reprezentantów Austrii pod wodzą trenera Heinza Kuttina.

Na obiekcie HS 140 w Klingenthal zobaczymy triumfatora zeszłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni – Stefana Krafta i srebrnego medalistę Mistrzostw Świata w Falun – Gregora Schlierenzauera. Oprócz nich w inauguracji sezonu zimowego wezmą udział: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler oraz Manuel Poppinger.

Przez ostatnie trzy tygodnie drużyna przygotowywała się do rozpoczęcia nowego sezonu na obozie treningowym w Oberstdorfie, a ostatnio także w różnych centrach treningowych.

Zapewne pamiętamy bardzo słaby występ Austriaków podczas pierwszego konkursu drużynowego w zeszłym roku. Zajęli wtedy dopiero ósmą lokatę. Trener Heinz Kuttin przyznał jednak, że tym razem jego podopieczni są zdecydowanie lepiej przygotowani.

„Występy zawodników z naszej drużyny wydają się być na bardzo zbliżonym poziomie. Poprawiło się to znacznie w porównaniu do poprzedniego sezonu. Ostatnie dni sprawiły, że skoczkowie są w dobrej formie psychicznej. W przeciwieństwie do innych drużyn, rozpoczęliśmy ostatni sezon bez wcześniejszych skoków na śniegu, jesteśmy w dużo lepszej pozycji w tym roku. Teraz mamy nadzieję na udany i bezproblemowy start Pucharu Świata” – powiedział trener reprezentacji Austrii, Heinz Kuttin.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska