Jakub Wolny: „Walczyliśmy do końca”

0
714
fot. David Michalski

Dzisiejszy, inauguracyjny konkurs drużynowy cyklu Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 okazał się być bardzo emocjonujący dla polskich kibiców. Po pierwszej serii nasza reprezentacja zajmowała czołową lokatę, jednak ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium.

„Wszyscy dzisiaj daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy do końca. Pozwoliło nam to zająć trzecie miejsce. Nie jest to szczytem naszych marzeń, ale myślę, że jesteśmy z tego w miarę zadowoleni” – skomentował Jakub Wolny.

Wygrana była bardzo blisko. Mimo to reprezentant Polski uważa, że każdy dał z siebie wszystko i pomimo tego, iż chcieliby triumfować, trzecie miejsce również jest dla nich wygraną.

W ostatnim czasie sporo mówi się o nowych butach, które miały pomóc naszym skoczkom w rywalizacji. Wolny przyznał, iż jest z nich zadowolony.

W Wiśle wciąż panuje jesienna aura, co stwarza problemy z naśnieżaniem skoczni. Sztuczny śnieg wielu skoczkom stwarza problemy, zwłaszcza w fazie lądowania.

„Na pewno warunki są inne, ale patrząc na to, jaka jest aura pogodowa, to organizatorom udało się dobrze naśnieżyć skocznię” – zakończył.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek
  • FOTO: David Michalski