Kamil Stoch: „Cały czas czerpię radość ze skakania”

0
877

Lider naszej kadry poprzedni sezon zaczął bardzo niefortunnie, przydarzyła mu się kontuzja, która wyeliminowała go ze startów aż do Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym nie miał szansy na obronienie Kryształowej Kuli. Czy w tym sezonie będzie inaczej?

Rok temu w Klingenthal Stoch uszkodził staw skokowy podczas rozgrzewki. O kontuzji wypowiedział się w ten sposób: „To co wydarzyło się na początku ubiegłego sezonu było całkowicie niezależne ode mnie. Nie mogłem przewidzieć, że przydarzy mi się taki uraz. Niestety nie jest powiedziane, że już nigdy nie będę się zmagał z czymś podobnym. Trzeba być przygotowanym na każde okoliczności” W tym roku wszyscy mają nadzieję na dobry występ Stocha. Sam zawodnik trochę obawia się sposobu w jaki przygotowana będzie skocznia. Obiekt jest sztucznie naśnieżony, a taki śnieg jest jak piasek i bez odpowiedniego ubicia ogromnie ciężko się na nim ląduje. Lądowanie jest natomiast kluczowym elementem przy notach za styl.

Kamil Stoch ma w swojej kolekcji większość tytułów jakie może zdobyć skoczek narciarskich. Czy mimo to nadal ma chęci do skakania? „Nie brakuje mi motywacji. Cały czas czerpię radość ze skakania. Im dłużej lecę w powietrzu tym więcej odczuwam frajdy z tego. Chcę to robić dalej, a jeśli przy okazji uda mi się wygrywać kolejne laury to będę bardzo zadowolony” – stwierdził. Skoczkowi brakuje jeszcze triumfu w Turnieju Czterech Skoczni, toteż można podejrzewać, że to na tym się skupi. Zwycięstwo Stocha w TCS wprawiłoby w euforię kibiców, którzy jak dotąd oglądali na tym miejscu tylko jednego reprezentanta Polski – Adama Małysza. 

Żeby jednak możliwa była rywalizacja z czołówką, konieczne jest ciągłe skupienie i obserwowanie rywali, zwłaszcza ich sprzętu. Wyścig zbrojeń stał się już tak integralną częścią tego sportu, że właściwie co sezon pojawiają się jakieś nowinki. Kamil Stoch nie obawia się jego, że zostanie w tyle. „Dla nas, zawodników ważne jest, aby się w tym nie pogubić. My musimy skupić się przede wszystkim na pracy, bo sam sprzęt za nas nie skoczy. Największą robotę w dobrym skoku musi cały czas wykonać skoczek” – zapewnił podwójny Mistrz Olimpijski z Sochi.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska