Kasai z rekordami Guinnessa!

0
1046

Po drugim konkursie Pucharu Świata w Sapporo w niedzielę, Noriaki Kasai został uhonorowany przez Guinness World Records. 43 – latek otrzymał dwa oficjalne certyfikaty za szczególne osiągnięcia w sporcie.

Jeden dla największej liczby występów w MŚ przez skoczka narciarskiego. Między 1989, a 2015 rokiem Kasai brał udział w 12 mistrzostwach.

Drugi rekord dla największej liczby startów w zawodach FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wynik Japończyka to 488 występów, ale po dwóch konkursach w Sapporo licznik powiększył się o dwa oczka.

Reprezentant Japonii dzierży także inne rekordy:

1 Noriaki Kasai wystąpił w siedmiu zimowych igrzyskach olimpijskich.

2. W ostatnich igrzysk olimpijskich w Soczi stał się najstarszym medalistą wśród skoczków narciarskich, kiedy zdobył brązowy medal w konkursie drużynowym w wieku 41 lat i 256 dni. Dwa dni wcześniej  zdobył srebro w konkursie indywidualnym na dużej skoczni.

3. Kasai jest najstarszym zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ostatni konkurs wygrał w listopadzie 2014 roku na skoczni Ruka. Japończyk wygrał w sumie 17.

Weekend był dla Japończyka wyjątkowy nie tylko ze względu na trzecie miejsce wywalczone w niedzielnym konkursie. W sobotę o 3:50 rano Kasai został ojcem.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: fis-ski.com