Kolejny szokujący pomysł Halvora Egnera Graneruda

0
1653

Młody reprezentant Norwegii –  Halvor Egner Granerud znany jest ze swoich szokujących pomysłów. Kiedyś oddał skok nago. Tym razem, podczas treningu w Oslo wraz z Richardem Haukedalem wykonał skok… w tandemie!

Po zakończeniu treningu na obiekcie Midstubakken w Oslo zawodnicy poczekali, aż szkoleniowiec Roy Erland Myrdal oddali się do budynku technicznego. Zdecydowali się na skok w tandemie (jeden za drugim). Trener postanowił nagrać tę próbę.

Halvor Egner Granerud rok temu miał okazje wystąpić w Turnieju Czterech Skoczni. Niestety, w tym roku nie znalazło się dla niego miejsce w składzie.

Mimo wszystko miałem jednak małą nadzieje na występ w tej imprezie” – powiedział.

Trener norweskiej kadry B przyznał, że po raz pierwszy w swojej karierze widział, jak jeden zawodnik siada na kolanach drugiego, a później razem skaczą.

Byłem za daleko i nie mogłem ich powstrzymać. Skok był jednak w sumie całkiem dobry” – stwierdził Roy Erland Myrdal.

To już nie pierwszy szokujący pomysł Graneruda. Wiosną 2013 roku na skoczni K-60 należącej do obiektu Holmenkollen skoczył… nago. Działacze planowali go za to ukarać, jednak kierownik drużyny Clas Brede Braathen zauważył, iż w regulaminie napisane jest, iż podczas skoku konieczne są narty buty oraz kask, przez co wybronił młodego zawodnika.

To nie jedyny reprezentant Kraju Fiordów, który lubi nietypowe skoki. Johann Remen Evensen oddawał próby na skoczni w stroju ptaka, a Bjoern Einar Romoeren w smokingu.

Halvor Egner Granerud nazywany jest przez kolegów artystą nie tylko przez swoje wyczyny, ale dlatego, że jest prawnukiem największego norweskiego pisarza bajek – Thorbjoerna Egnera.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek