Kulm gotowe na Mistrzostwa Świata w Lotach!

0
839

Na 44 dni przed Mistroztwami Świata w Lotach w austriackim Bad Mitterndorf przygotowania trwają na pełnych obrotach, a prace rekonstrukcyjne słynnego obiektu Kulm są prawie zakończone.

Poprawki profilu skoczni, które powinny prowadzić do niższego lotu, zwłaszcza nad bulą oraz tory lodowe są już gotowe.

„Nowe tory są gotowe i można już z nich korzystać. Do przygotowania 121,3 metra rozbiegu potrzebujemy ok.3,5 metra sześciennego sztucznego śniegu. Tory będą mieć grubość 3,5 metra i utrzymywały temperaturę -7 stopni” – powiedział Dyrektor Sportowy Komitetu Organizacyjnego – Juergen Winkler.

Produkcja śniegu do pokrycia obiektu również jest w toku. Na 5000 metrów kwadratowych potrzebnego, sztucznego śniegu organizatorzy mają już połowę.

Organizatorzy zadbali również o pasjonatów skoków narciarskich. Przygotowali dla nich specjalną aplikację na smartfony i tablety, dzięki której można odbyć wirtualny lot. Komentatorami w tej grze są Andreas Goldberger i Martin Koch.

„Dzięki temu możesz poczuć fascynację lotu narciarskiego bezpośrednio. Każdy może wczuć się w  rywalizację Mistrzostw Świata w Lotach na żywo” – stwierdził Hubert Neuper.


  • Źródło: berkutschi.com