LGP Kobiet w Almatach: Czas na sobotnią rywalizację!

0
999

Skoczkinie narciarskie, podobnie jak i skoczkowie, w ten weekend walczą o punkty do klasyfikacji generalnej LGP w Kazachstanie, a konkretniej w Almatach. Należałoby się przyjrzeć bliżej na grono zawodniczek, które mogą powalczyć o sobotni triumf.

Wspominając o potencjalnych faworytkach, trzeba pamiętać o tym, że jest Sara Takanashi z Japonii. Od wielu lat zadziwia ona cały świat swoimi skokami i praktycznie w każdym konkursie wymieniana jest do walki o lokaty na podium. Nie inaczej będzie i tym razem. A kto mógłby jej zagrozić?

Mocniejsza psychicznie w porównaniu z poprzednimi sezonami jest niewątpliwie rodaczka Takanashi – Yuki Ito. W coraz lepszej dyspozycji znajduje się Irina Avvakumova z Rosji. Ochotę na miejsce na podium lub nawet wygraną miałaby pewnie również Słowenka – Spela Rogelj. Niespodziankę może sprawić natomiast Line Jahr z Norwegii.

Jak potoczą się losy dzisiejszego konkursu kobiet w Almatach? Odpowiedź na to pytanie poznamy w ciągu najbliższych godzin. O 11:00 rozpoczęła się pierwsza seria punktowana.


  • Źródło: Własne