LGP Kobiet w Almatach: Nie ma mocnych na Takanashi!

0
938

Sara Takanashi podczas Letniego Grand Prix Kobiet 2015 udowodniła, iż znajduje się w wysokiej dyspozycji sportowej. Świadczą o tym jej dotychczasowe wygrane oraz dzisiejszy triumf w Almatach, dzięki któremu dopisała kolejne 100 punktów do swojego konta w klasyfikacji generalnej i zwyciężyła w całym letnim cyklu. Polki nie brały udziału w zawodach.

Filigranowa Japonka – Sara Takanashi – w obu seriach konkursowych oddała najdłuższe skoki. Podczas pierwszej próby uzyskała 103,5 m, natomiast w drugiej wylądowała na 96.5 m. Reprezentantka Japonii o prawie 10 punktów pokonała swoją rodaczkę – Yuki Ito, a trzecia – z jeszcze większą stratą – była austriacka skoczkini – Jacqueline Seifriedsberger.

Rewelacja wczorajszych zawodów, Amerykanka – Nita Englund, uplasowała się na 5. pozycji, ale w ostatecznej klasyfikacji letniego cyklu zajęła 3. miejsce. Wygrała oczywiście Takanashi z kompletem zwycięstw w LGP Kobiet, a druga była Yuki Ito.

Polki nie pojechały na zmagania Letniego Grand Prix do Kazachstanu, obierając dla siebie inny rytm przygotowań do sezonu zimowego.

Almaty były ostatnim miastem, które gościło skoczkinie narciarskie w ramach cyklu LGP Kobiet. Kolejne międzynarodowe zawody najwyższej rangi dla zawodniczek zostaną rozegrane już w sezonie zimowym, a ich relacje będą mogli Państwo przeczytać na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne