LGP w Chaykovskiy: Lista startowa konkursu mężczyzn

0
876

Już o godzinie 13:30 rozpocznie się pierwszy z dwóch indywidualnych konkursów w rosyjskiej miejscowości Chaykovskiy. Na liście startowej zobaczymy 47 reprezentantów z 11 krajów. Ze względu na małą ilość zgłoszonych do zawodów skoczków pominięto rundę kwalifikacyjną.

W składzie polskiej ekipy zobaczymy, jak to już wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Jana Ziobro, Aleksandra Zniszczoła oraz Przemysława Kantykę. Stoch, Żyła oraz Ziobro osiągali bardzo dalekie odległości w piątkowych seriach treningowych, dlatego też można liczyć na ich dobre starty w konkursie. Pozostała trójka również może walczyć o miejsca co najmniej w finałowej trzydziestce. W zawodach nie wystąpi trzeci w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix Dawid Kubacki.

Na obiekcie Snezhinka nie zabraknie lidera LGP Japończyka Kenta Sakuyamy, który, patrząc na wyniki serii treningowych, ma duże szanse zwiększyć przewagę nad Dawidem oraz Severinem Freundem, którzy nie pojawią się na starcie. Na pewno zaś po sobotnim konkursie nadal pozostanie on na pierwszym miejscu klasyfikacji letniej rywalizacji.

Na starcie nie zobaczymy wielu zawodników grających pierwsze skrzypce w zimowych konkursach, m.in. wcześniej wspomnianego Freunda, Słoweńców: Petera Prevca i Jurija Tepesa, Austriaków: Stefana Krafta, Michaela Hayboecka czy też Norwegów: Andersa Fannemela i Rune Velty.

Pomimo niskiej frekwencji rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, a w szczególności walka naszych reprezentantów o najwyższe lokaty. Relację z tych zmagań będą mogli Państwo przeczytać na łamach serwisu SKOKInews.com.

Pełna lista startowa konkursu w formacie PDF.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Barbara Kosma