LGP w Courchevel: Hlava najlepszy podczas czwartkowych kwalifikacji! Wszyscy Polacy w konkursie!

0
774

Reprezentant Czech – Lukas Hlava – okazał się najlepszy podczas rozgrywanych w czwartek kwalifikacji do piątkowego konkursu indywidualnego LGP we francuskiej miejscowości Courchevel. Do zawodów głównych awansowali wszyscy zgłoszeni skoczkowie z Polski, czyli cała 5-tka.

Skok na odległość 130 metrów pozwolił Hlavie zwyciężyć w kwalifikacjach i z tą świadomością Czech przystąpi do dzisiejszego konkursu. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Japończyk – Junshiro Kobayashi, a trzeci był Peter Prevc.

Z dobrej strony zaprezentowali się nasi reprezentanci. Aż trzech z nich miało zapewniony udział w piątkowych zmaganiach ze względu na zajmowane lokaty w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Kwalifikacje obowiązywały natomiast Klemensa Murańkę (7. miejsce) oraz Jana Ziobro (36. miejsce). Dodatkowo w piątek zobaczymy jeszcze Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego.

Najdłuższe skoki w serii kwalifikacyjnej oddali: Shohei Tochimoto z Japonii oraz Dawid Kubacki z Polski. Obaj zawodnicy wylądowali na 131 metrze, niemniej jednak skok polskiego reprezentanta nie był oceniany przez sędziów.

Po dosyć długiej przerwie od skakania, do rywalizacji na międzynarodowe arenie powrócił Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczyk zajął wczoraj 33. pozycję i tym samym zdołał awansować do zawodów, więc zobaczymy go dzisiaj podczas zmagań o punkty LGP.

Początek piątkowego konkursu głównego zaplanowano na 18:00. Godzinę wcześniej zostanie rozegrana seria próbna. o 11:00 na starcie pojawią się natomiast skoczkinie. Relacje na temat LGP w Courchevel znajdą Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma